Alışveriş sepetiniz boş!
Hoşgeldin ziyaretçi giriş yapın ya da kayıt olun.

Yalama Taşı 4 kg.

Yalama Taşı 4 kg.
Yalama Taşı 4 kg. Yalama Taşı 4 kg.
Marka: Himalaya Tuz Rüyası
Ürün Kodu: HTK-1030-B
Stok Durumu: Stokda yok
60,00 TL
KDV Hariç: 50,85 TL
 
   ya da   
0 yorum  0 yorum  |  Yorum Yap

Yalama taşları, hayvanların düzenli aralıklarla yalama ihtiyacı duyduğu tuz bloklarıdır. Bir ekosistemde genellikle doğal halinde bulunan tuz/mineral taşları, özellikle bahar aylarında atların, büyükbaş ve küçükbaş hayvanların kemik ve kas gelişimi için ihtiyaç duydukları sodyum, kalsiyum, demir, fosfor ve çinko gibi elementleri içerir. 
Doğal ortamında yaşayan hayvanların bu tür tuz/mineral kaynaklarını kilometrelerce öteden bulabildiği düşünülüyor. Dahası, hayvanlar kendilerine has içgüdüleriyle kayalardaki kalsiyumu bulabiliyor ve sadece vücutlarının ihtiyacı olduğu oranda taşı yalıyor. 
Orijinal Himalaya Yalama Taşları’nın başlıca özellikleri:
• Kristal tuzun dünyada en yoğun olarak bulunduğu Pakistan’daki Himalaya Dağları’nın eteklerinden çıkarılıyor.
• Çıkarıldığı noktada yapılan kimyasal analizlerden sonra Almanya’da tekrar kapsamlı kontrollere tabi tutuluyor.
• Tamamen doğal ve saf olup, rafine edilmemiş ve işlenmemiştir.
• İçeriğinde büyük ve küçükbaş çiftlik ve besi hayvanlarının, atların ve evlerde beslenen hayvanların gelişimi ve genel olarak sağlıklı yaşam sürdürmesi için faydalı olan 84‘e varan iz mineral ve element bulunuyor.
• Orijinal Himalaya Yalama Taşları, kendine özgü pembemsi bir renge sahiptir.
• Adından da anlaşılacağı gibi taş kadar sert olduğu için, diğer sıkıştırılarak üretilmiş yalama ürünleri gibi ısırılarak parçalanması mümkün değildir. Yine bu nedenle hava koşullarına karşı da dayanıklıdır. Deneyimlerimiz, atların bu taşları diğer ürünlere tercih ettiğini gösteriyor.
• İçinden geçirilen halat sayesinde çiftliklerde, haralarda ve açık alanlarda çitlere, ağaçlara asılabilir. Hayvanlar, ihtiyaçları olduğu kadar tuzu yalayarak alır.

Atlar hakkında 
Atların, suya olduğu kadar sodyum klorüre (tuz) de ihtiyaç duyduğu bilinir. Bitkilerin büyük çoğunluğu, bu ihtiyacı karşılayacak oranda sodyum ve yeterince klor içermediği için, tuz katkısı sağlamak hayvanların beslenme gereksinimleri açısından çok önemlidir. 
Orijinal Himalaya Yalama Taşlarıyla atların tuz ihtiyacını giderirken, daha sağlıklı bir yaşam için gereken mineralleri de almaları sağlanıyor. 
Kolay taşıma ve asma amacıyla içinden geçirilen halat sayesinde çiftliklerde, haralarda kapılara, çitlere, ağaçlara ve hatta yolculuk sırasında kamyonun içindeki bir halkaya bile takarak hayvanlarınızın kolayca erişmesini sağlayabilirsiniz. 

Yorum Yap

Adınız:


Yorumunuz: Not: HTML'ye dönüştürülmez!

Oylama: Kötü           İyi

Doğrulama kodunu giriniz:Back to Top